Video 3 - textový přepis

Ahoj, tady je Radek,
mám pro vás 3. video o něčem, co mi úplně změnilo život.
Na začátku vám chci v první řadě poděkovat. Chci opravdu ze srdce poděkovat vám všem, kteří se díváte, všem, kteří nám píšete, jak přímo tady pod videem, tak na našich stránkách, ale hlavně v emailech. Těch je logicky nejvíc, protože řešení našich obtíží je přece jen docela intimní záležitost. Ale všechny ty zprávy jsou fakt super. Cítíme z nich s Marky to nadšení a obrovskou chuť do života. Pamatuji si to. Nadšení, které zažívá člověk, co zrovna našel způsob, jak vyřešit něco, co ho hodně trápí. Vím přesně co cítíte, mám to ještě pořád v živé paměti. Můj nový životní styl ještě i teď po letech přináší další změny k lepšímu, které se postupně projevují s tím, jak se moje tělo dočišťuje a regeneruje 🙂
Děkujeme za to nadšení a za tu radost, kterou s námi sdílíte, je to parádní pocit. Děkujeme i za množství dotazů, které posíláte. Pomáhají nám přesně směrovat naši práci tak, aby výsledek co nejvíce odpovídal vašim potřebám. Aby vyhovoval potřebám vás všech, kteří jste se rozhodli pro sebe, pro zdraví, pro úžasný způsob života ve zdravém těle. Děkujeme
Pro vás, kteří jste neviděli dvě předešlá videa, jen připomenu, že jsem před více než deseti lety našel způsob, jak se zbavit, podle lékařů, nevyléčitelné choroby. Byl jsem tenkrát v místě, kde se možná nacházíte právě teď i vy. Měl jsem štěstí, že jsem objevil informace o SCD, o specifické sacharidové výživě. A můj život se mi začal doslova měnit před očima. Když jsem po velmi krátké době pozoroval výsledky, popadlo mě obrovské nadšení. A když jsem navíc zjistil, kolik nejrůznějších problémů se dá pomocí SCD uzdravit, popadla mě touha zachránit celý svět 🙂 Začal jsem u těch nejbližších, u rodiny, u přátel a všechny jsem chtěl spasit 🙂 Brzy jsem si ale uvědomil, že takhle to nejde. Když jsem viděl nechápavé pohledy, uvědomil jsem si, že tohle se nedá nutit. Jak se říká, nelze hnát lidi do ráje bičem… Tak jsme si s Marky slíbili, že jestli mi to zafunguje, pošleme to dál, uděláme internetovou stránku a dáme to lidem k dispozici. Všem, kteří chtějí a pro které je jejich zdraví a zdraví jejich blízkých důležité, aby tyto informace získali a mohli je použít ve svůj prospěch. To znamená všem, kteří už jsou připraveni pro sebe něco udělat.
Ať už vás nebo někoho z vašich blízkých trápí jakákoli zátěž, tady jsou naše zkušenosti s SCD. Podívejte se na naše dvě předchozí videa a zjistěte víc. Dozvíte se, že změnou způsobu výživy lze dosáhnout vyhladovění přemnožených bakterií v našem trávení a tím zastavit procesy, které jsou zodpovědné za snížení energetické rezervy, bez které není naše tělo schopno udržovat zdraví. Můžete si užívat i dalších skvělých „vedlejších” účinků této výživy, které postupně přicházejí ke slovu.
To mi připomnělo jednoho mého dřívějšího zákazníka. Měl jsem s ním pracovní schůzku v jednom obchodním centru. Přijel malinko později, měl to daleko a navíc nestihl snídani. Hned jak dosedl, objednal si mléčný koktejl s příchutí jahod. Půl litru. Obrátil ho do sebe, se slovy, že má hrozný hlad. Za čtvrt hodinky si objednal další, tentokrát s příchutí borůvek a zase ho hned zlikvidoval. Po jednání jsme povídali o všem možném a přišla řeč i na to, že ho trápí velké bolesti kyčlí a že se objednal k operaci. Řekl jsem mu, že se ani nedivím, když konzumuje takové množství mléka. Jako bývalý kulturista byl na konzumaci proteinových nápojů s mlékem zvyklý. Začalo ho to ale zajímat, a tak jsem mu vysvětlil o co jde. Je to dost rozhodný člověk, tak prohlásil, že to okamžitě nasadí v praxi. Po třech týdnech zazvonil telefon a já slyšel: Pane, že nevíte co vám chci říct? A já odpověděl vím, už vás nebolí kyčle… A on nato: No jo, ale to není lepší… To je úplně jinak… Operaci jsem zrušil…
Jak jsme postupně objevovali různé pozitivní projevy SCD, přemýšleli jsme, kdo všechno z této výživy může mít prospěch. Měli jsme babičku ve velmi úctyhodném věku - 92 let. Trápil ji ten němec, Alzheimer. Zátěž byla už v pokročilém stádiu, takže nám bylo jasné, že SCD jí paměť nevrátí, ale řekli jsme si, že nemůže být na škodu, zavést babičce kvalitní výživu. Po dvou letech na SCD se babičce paměť skutečně nevrátila, ale proces degenerace se pravděpodobně zpomalil a babička se dostala, co se ostatního fungování týče, do velmi dobré kondice. Zhubla, upravil se jí tlak, zlepšila se jí nálada a začala běhat po schodech jako za mlada. Dokonce její paní doktorka ji dávala za příklad své úspěšné léčby ostatním pacientům, nechali jsme ji při tom 🙂
Na našich stránkách se můžete podívat na další úspěchy SCDčkařů 🙂
Teď bychom se ale chtěli věnovat několika vašim nejčastějším dotazům, které vás nejvíce zajímají.

Zdravím vás, jsem Marky a připravuji pro vás stránku uzdravtesejidlem.cz. 
Chci vám také moc poděkovat za vaše krásné ohlasy a ráda bych dnes zmínila několik nejčastějších dotazů, které se ve vašich emailech objevují.
Velmi často se ptáte, proč je některá potravina podle seznamu co ANO, co NE pro SCD výživu nevhodná. 
Ptáte se často například na zelené potraviny, nebo na potraviny, které jsou označovány obecně za zdraví prospěšné. Bývá to třeba aloe vera, zelený ječmen, chlorella, pohanka a nebo celozrnné produkty a další momentálně popularizované potraviny. 
Částečně jsme už odpověděli ve druhém videu, ale v zásadě se dá říct, že pokud je některá z vašich oblíbených potravin v našem seznamu uvedena jako nevhodná, znamená to že obsahuje něco, co by znemožnilo fungování SCD výživy pro vaše uzdravení. Buď obsahuje některé z nevhodných sacharidů, případně může obsahovat látky vyvolávající nežádoucí reakce těla.
Například aloe vera obsahuje slizovité škroby a může vyvolat právě takovou reakci. 
Chlorella a řasy obecně zase dráždí střevní stěnu, kterou potřebujeme regenerovat, teda spíš udržovat v klidu. A zelený ječmen je stále disacharid.
Další řada dotazů se týkala tepelného zpracování potravin. SCD není zaměřeno na živou stravu. 
I když mnoho receptů na našich stránkách vyhovuje i vitariánům, naproti tomu je zde i dostatek jídel vařených. Kdo je masožrout, nemusí se bát, protože SCD maso nevylučuje a možná už jste na naší stránce recepty s masem objevili. Uzdravování jídlem si ale nemusí odepřít ani ten, kdo maso zrovna nejí. My sami jsme na SCD maso vynechali úplně téměř na tři roky a nebyl s tím žádný problém. Výběr je i tak dostatečně velký, aby nic nechybělo.
Nejíst maso nás nikdo nenutil…spíš to přišlo velmi přirozeně a nenásilně. Ellaine Gottschall se sice k masu nějak konkrétně nevyjadřovala, takže ptáte-li se jestli jíst či nejíst maso, je to zcela na vašem rozhodnutí 🙂
Mnoho z vás se také bojí, že bude mít na SCD hlad. Můžete zůstat v klidu 🙂 Množství jídla není na SCD nijak limitováno, takže není třeba trpět hladem. Naopak zjistíte, že SCD jídla jsou tak energeticky vydatná, že po přepnutí organismu na monosacharidy budete naopak schopni redukovat celkové množství konzumovaných pokrmů. Až vyzkoušíte třeba pekanový chléb, zjistíte, že sníst celé dva krajíce naráz je téměř hrdinský čin.
Jedna z otázek zněla, je-li SCD výživa pro někoho vyloženě nevhodná. Musím říct, že jsme nenarazili na případ, kdy by SCD někomu přitížilo. Je opravdu málo pravděpodobné, že by se našemu tělu nelíbilo, když se konečně začneme vyživovat v souladu s ním a ne proti němu 🙂 
Máme pozitivní zprávy i od kardiaků, cukrovkářů, lidí trpících RS, parkinsonem, poruchou příjmu potravy, velkou nadváhou, ale i podvýživou, od astmatiků a celou řadou dalších zátěží. 
Takže v zásadě platí, že SCD styl je pro tělo obecně prospěšný a dopřejeme-li mu ho, tělo se nám odmění lepším fungováním a zvýšenou energetickou rezervou.
Několik dotazů jsme dostali i na SCD a sport. Jestli tělo netrpí nedostatkem bílkovin, když třeba ještě přestanete jíst maso. Tady bych ráda řekla, že nutnost konzumace velkého množství bílkovin pro růst svalů je opravdu mýtus. Na internetu najdete stovky, možná tisíce sportovců, kteří jsou vegetariáni nebo vegani a mnoho z nich je právě na SCD nebo na živé stravě. 
Mohu k tomu říct ještě jeden příklad. Lidské mateřské mléko obsahuje bílkovinu jen v zanedbatelném množství a přesto každé dítě během prvních 18 měsíců naroste až 3x. Potřeba bílkovin je skutečně značně přeceňována a navíc zdrojem není jen maso nebo mléko. Není třeba se obávat, že pokud má vaše dítě intoleranci na laktózu, že po nasazení na SCD zcela bez mléčných produktů, i těch které nejsou označeny jako nevhodné, že by nevyrostlo, nebo nezesílilo…
Ptáte se také, co se stane, když třeba i nechtěně, nevědomě sníte něco, co je pro SCD nevhodné. To samozřejmě není dobře, může vás to posunout o kus zpět a tělo vám to dá určitě znát… ale pokud se to stane výjimečně a hned naskočíte zpět, není to až takový problém, jako když si to začnete vyčítat. Výčitky a pocit viny jsou tím nejhorším, co pro sebe z hlediska zdraví můžeme udělat. Chtěla bych vám říct, že opravdu nejvíc záleží na vašem rozhodnutí.
Vždy záleží na vás, jestli kontrolujete to co jíte, to znamená, jestli nejíte něco, co nevíte jak vzniklo. Záleží na tom, jak moc chcete být k sobě a ke svému tělu upřímní.
Berme naše těla vážně a jestli nám dávají vědět, že náš životní styl se jim vůbec nelíbí, poslouchejme je a řiďme se tím. Stonásobně se nám to vrátí.

R: Podívejme se teď na SCD výživu ze širší perspektivy. Už víme, jak působí na náš organismus. Víme, že díky správné volbě potravin pro naše tělo můžeme změnit svůj život. Neexistuje zlý osud, ani hloupá náhoda, jsme lidé a můžeme si vybrat. Místo a stav, ve kterém se zrovna nacházíme, je výsledkem našich předešlých rozhodnutí. Když si toto uvědomíme, můžeme začít dělat další rozhodnutí vědoměji a ve svůj prospěch. Žralok nemůže od zítřka nastoupit na místo kuchaře, ani šimpanz nemůže od zítřka řídit autobus, i když by dostal vysoký náborový příspěvek.

M: My se ale můžeme rozhodnout. Můžeme se jako lidé rozhodnout, že teď poslechneme své tělo, že si přestaneme škodit, že změníme cestu, po které jsme do teď šli, a že odteď budeme vyprávět svůj nový příběh. Můžeme vyprávět příběh, ve kterém nepřicházíme zbytečně o své peníze za pracovní neschopnost, za léky, které léčí, ale neuzdravují!
Můžeme vyprávět příběh, ve kterém nás nic nebolí, ve kterém nemusíme vysedávat v čekárnách ordinací, ale můžeme vyprávět příběh, ve kterém si užíváme život úplně zdraví a spokojení.

R: Jsme to my, každý z nás, kdo tu změnu může pro sebe udělat. Můžeme zase věřit, že existuje lepší způsob, že můžeme mít krásný život a že to dokážeme. My dva už po této cestě jdeme a přidalo se už hodně dalších. Ta změna je obrovská. Každý den si to uvědomím. Uvědomím si to, když nemusím brát žádný prášek, když při jakémkoli pohybu necítím žádnou bolest, když si pochutnávám na nějaké nové dobrotě od Marky. A v těchto chvílích přicházejí i nové inspirace a nové nápady, protože už nemusím přemýšlet nad tím, co mi je, ale mohu žít zase naplno.

M: Další radost, kterou nám SCD přineslo, je dosah, jaký můžeme vytvořit. Z vašich zpráv o uzdravování máme vždy ohromnou radost. Cítíme z nich tu novou chuť do života a nadšení lidí, kterým se vrací jejich zdraví. A to je úžasný pocit.

R: Jestli jste tedy připraveni vzít své zdraví do vlastních rukou, postoupit na novou úroveň, jestli jste připraveni nás následovat a začít o sobě vyprávět úplně nový příběh, máme pro vás další možnost.
Připravili jsme SCD průvodce s názvem Uzdravte se jídlem. Další materiály s mnohem větším rozsahem, než dokázala pojmout tato tři videa. Věnujeme se v něm postupně všem důležitým okruhům informací, které potřebujete znát, abyste pro sebe SCD využili naplno a co nejdříve těžili z jeho působení. Průvodce také přímo odpovídá na vaše nejdůležitější dotazy, podle kterých byl sestaven. Jeho součástí jsou i kuchařky s mnoha skvělými recepty. Dáváme vám prostě jasný plán, jak postupovat.

M: Za pár hodin otevřeme na několik dní možnost získat našeho SCD Průvodce. Máme pro vás ještě jedno video. Je celé o vašem novém příběhu. O tom, jak ho začít psát. Dozvíte se všechny detaily o našem SCD průvodci a řekneme vám, jak postupovat pro jeho získání, pokud budete chtít odstartovat své uzdravování s naší přímou asistencí.
Do té doby máte k dispozici ještě po několik dní tato tři videa a za domácí úkol můžete zatím začít vymýšlet scénář vašeho nového příběhu.

R: Do komentáře pod videem nám napište, co si myslíte, co vás zajímá nebo o čem by měl být váš nový příběh.
M: Děkujeme vám za pozornost, mlsejte
R: a buďte zdrávi…

PROHLÁŠENÍ

Obsah webových stránek uzdravtesejidlem.cz, i všech jejích subdomén, stejně jako na těchto stránkách prezentované články, videa, fotografie a jiné nosiče informací, slouží výhradně pro informační účely. Použití těchto informací návštěvníkem nebo další osobou závisí zcela na svobodném rozhodnutí návštěvníka, či další osoby. Tyto stránky a informace na nich zveřejněné nenahrazují lékařskou péči, diagnostiku, ani dietní doporučení vašeho lékaře.

© 2013 - 2023 UzdravteSeJidlem.cz

2. video bude zítra 😉

Close

3. video bude pozítří 😉

Close