Video 2 - textový přepis

Ahoj, tady je Radek.
Včera jsem vám vyprávěl svůj příběh, jak jsem dospěl k tomu, že pro svoje uzdravení musím něco začít dělat já sám, mluvil jsem o tom, co je to vlastně zánět a vysvětlil jsem princip fungování SCD neboli specifické sacharidové výživy.
V této části, jak jsem slíbil, bude řeč o dětech a o ekonomice SCD. 
Dětmi jsme byli úplně všichni, takže si možná vzpomenete na podobnou větu, jako třeba: „Když hezky spapáš brambůrky a masíčko, dostaneš za odměnu čokoládku!” Když si uvědomíme princip fungování SCD, dostává tahle věta opravdu velmi bizarní význam, co říkáte?
Řeč bude tedy o tom, jak může běžná strava způsobit našim dětem spoustu problémů, a jak naopak SCD styl zase velice prospět. Dnes si pozvu na pomoc s tímto tématem svou ženu Marky. Připravuje pro vás stránky a kuchařky Marky SCD recepty, které najdete na adrese www.uzdravtesejidlem.cz. Potom se podíváme na další zajímavé téma a tím jsou peníze. Zjistíme, že se není čeho bát , a že získat a udržet si pevné zdraví si můžeme dovolit skutečně všichni. Navíc investice do vlastního zdraví je zvlášť v této naší době asi tou nejlepší, kterou můžeme udělat. Já myslím, že máme co dělat, když vám ještě připomenu, jak to SCD vlastně funguje… Tak pojďme na to…:-)

V minulém videu jsme si řekli, že naše tělo dnes není schopno bezezbytku strávit jiné, než jednoduché cukry - monosacharidy. Ostatní cukry nedokonalým trávením zanechají zbytky, které vyvolají množení bakterií ve střevech. A pojďme si v tom udělat ještě pořádek. Sám si pamatuji, že jsem před SCD obdobím měl jen mlhavou představu o tom, co je to sacharid… Natož pak jednoduchý, dvojitý, složený a když někdo řekl uhlohydrát… Zase jsem nic nevěděl.
Takže cukr není jen ten cukr z cukřenky. Jednoduše pro naši potřebu bude stačit, když si řekneme, že sacharidy, také označované jako karbohydráty, uhlohydráty, uhlovodany, nebo prostě cukry, jsou pořád jedna a ta stejná věc, tedy látky obsažené i v našich potravinách. Důležité je vědět, že tyto látky, ať už jim budeme říkat kterýmkoliv z těchto názvů, obsahují různý počet molekul. Pro nás bude zase stačit rozdělení na monosacharidy, sestávající z jedné molekuly, disacharidy složené ze dvou a polysacharidy složené z více než dvou molekul.
Monosacharidy najdeme v ovoci, zelenině, medu a suchých plodech. Disacharidy, tedy dvojité cukry zase v rafinovaném cukru, ve všech obilovinách, mléce, chmelu a podobně. No a polysacharidy, tedy cukry složené, které nazýváme souhrnně též škroby, najdeme v bramborách, rýži, kukuřici a mnoha dalších plodinách.
Teď se vrátíme k nestráveným zbytkům. Ty se dostanou do našich střev, tam se díky tomu přemnoží různé bakterie, které jsou z hladu schopny natrávit i střevní stěnu a její výstélku. Při svém působení produkují odpad a toxiny, které potom „děravým” střevem pronikají do našeho těla. Toxiny mohou doplavat krevním řečištěm až do mozku a tam způsobovat mnoho problémů. Samozřejmě nemáme všichni stejné projevy, ale tento mechanizmus působí na nás na všechny. Někdo je odolnější, jiný méně. Ale v průběhu našeho života se klasickou procesovanou stravou každý z nás k nějakému problému propracuje.
Víte co se stane, když sníte třeba jablko? Protože si jablko s sebou nese enzymy, minerály a obsahuje pro naše tělo lehce stravitelné cukry, v žaludku ani moc nepobude a doslova za chvilku je v tenkém střevu, kde je zužitkováno a resistentní nestravitelná vláknina odchází vyčistit střevo tlusté… Zato takový koblížek s kakaíčkem…To je bomba! Samé dvojité cukry - sacharóza, laktóza… Koblížek z kynutého těsta pěkně pocukrovat… Taky jsem to miloval… Jenže…. Pro tělo je to asi taková pecka, jako chřipka… Je to poplach pro trávící ústrojí. Žádné enzymy, tělo musí použít vlastní, žádné minerály, v podstatě jen balast, kterého se musí tělo zbavit, nějak se s tím poprat. Musí vynaložit spoustu energie na likvidaci problému. Žádné živiny, žádný prospěch pro vaše tělo. Důchod na žemlovce a bílé kávě rovná se chátrání na druhou. Dává to smysl?
Ale nechci se příliš odchylovat od našich dnešních témat. Přidám tedy už jen jednu pěkně rozvitou větu o podstatě SCD.
Jestliže naše tělo není schopno bezezbytku trávit dvojité a složené cukry a zbytky v našich střevech vyvolávají tvorbu toxinů a poškození prostřednictvím přemnožených bakterií, zavedením výživy sestavené ze sacharidů jednoduchých, tuků a bílkovin dosáhneme srovnání této nerovnováhy, vytvoření podmínek pro regeneraci a zařídíme tak likvidaci příčiny našich potíží. A minule jsem také zmínil celou řadu „vedlejších” účinků, ze kterých budete mít radost. Tak budu konkrétnější. Představte si, jak si bude vaše tělo lebedit, když ho ušetříte takových šoků, jako jsem před chvílí popsal s koblížkem. Přestanete ho díky SCD stylu nutit k neustálému zpracovávání odpadu. Kolik energie mu ušetříte. Kolik energie vám zbude na něco zajímavějšího. Dá se říct, že vaše tělo bude mít o třetinu až polovinu práce za den méně, jen díky správné volbě výživy. Navíc výživy, která je energeticky mnohem vydatnější než hlušina v podobě knedlíků, buchet a dalších plnidel z obilí… Teď jsem si vzpomněl na reklamu na tatranky, na kterých jsem vyrostl, a bez kterých jsem si kdysi nedokázal představit svůj život. Pamatujete? Tatranky - energie sbalená na cestu… Je to přesné, tatranka sbalí veškerou vaši energii, co máte na cestu sama pro sebe.
Chtěl bych teď přejít k hlavnímu tématu tohoto videa a mám pěkný oslí můstek, jak říkají v televizi.
A televizi nemáme ještě déle než se věnujeme SCD, snad dvacet let. Když teď občas u maminky koukáme na pohádky, což je naše příjemná rodinná činnost, sem tam neunikneme reklamě. Zvlášť v zimním období je to opravdu chuťka. Jedny medikamenty za druhými. Z obrazovky na vás koukají smutné dětské oči s červeným nosánkem a tvářemi… Tak abyste se mohli takovým reklamám pěkně zasmát, stejně jako my, předám slovo Marky a ona vám vysvětlí jak je to s SCD a našimi dětmi.

______________________________________________________________________________Ahoj, já jsem Marky a moc ráda bych se s vámi podělila o několik mých osobních zkušeností s SCDéčkem, a taky bych tímto ráda odpověděla na pár dotazů maminek a tatínků, kteří chtějí vědět, zda-li je SCD vhodné i pro nejmenší.

Úvodem bych zmínila, že pomocí SCD se vyživuju stejně tak dlouho jako Radek.
Než jsme řekli SCDéčku ANO, hodně jsme četli, Radek objednal knihu Elaine Gottshall, shromažďovali jsme veškeré dostupné informace o vlivu SCD na zdraví od lidí po celém světě, no, a postupně jsme zjistili, že nám SCDéčko dává smysl, a že to o čem píše Elaine ve své knize, že výživa, tedy správný výběr surovin, dokážou tělo vrátit zpět do rovnováhy, do stavu zdraví, že to je ten stav po kterém toužíme, věděli jsme, že nechceme ztrácet čas odkládáním na později, že čas na zdraví je teď.

Pro SCD jsem se rozhodla výhradně proto, abych podpořila svého muže Radka. Když dlouhou dobu žijete po boku člověka, kterého máte moc rádi, a vidíte jak se váš partner trápí, že nemůže plnohodnotně žít, pracovat, radovat se a smát, cestovat, byť jen na krátko, takže stejně jako on toužila jsem i já, aby se uzdravil. Kolem mě se občas objevovali a stále objevují nemocní lidé, kteří se se svou nemocí smířili, do jaké míry nemám ponětí, ale určitým způsobem si svoje trápení a bolesti udržují, ovšem to nebyl náš případ. Myslíme si totiž, že ne-moc není přirozený stav člověka. Ne-moc je stav, kdy nemáme nad svým tělem MOC, že je to stav, do kterého nás dostala naše nedostatečná bdělost. Co mám na mysli? Nevím pořádně co jím, co piju, a neřeším následky, nehlídám si to co se mi honí hlavou, mám v sobě zmatek, tíží mě emoce viny a strachy, chodím do práce, která mě nebaví, stýkám se s lidmi, kteří jsou na tom stejně jako já a na něco si vzájemně stěžujeme, neumíme se bavit ani odpočívat, zkrátka, do stavu bez-moci a nemoci se dostáváme svým nevědomým životním stylem, úplně sami. 
A jedině my sami se z něj můžeme zase dostat. Všechno jde, když se chce. Jak? 
Přestanu se cítit jako oběť a převezmu zodpovědnost za svůj stav, za svůj život.

:)))) Nikdy nezapomenu jak na mě Radek tenkrát, je to už hodně let, nadšeně vybafl: „Mě se to SCDéčko líbíííí, co ty?!!!!!!” „Jdeš do toho se mnou?” A já „No jásně! Joooooo! 😀 Nedovedu si vůbec představit, že bych řekla ne :)))) Oba jsme se těšili na novou zkušenost. Možná na nový život 😉

Já sama jsem do té doby závažnější zdravotní problémy neměla… takhle…...měla jsem takové ty drobnosti :), znáte to, drobné akné, nějaká ta lechtavka - ekzém, občas gynekologický zánět, nějak jsem to neřešila, protože mě to tenkrát nepřišlo důležitý… Ano, slyšíte dobře, moje zdraví až na druhým místě, možná na třetím… tuhle větu čtu v e-mailech celkem často - nic mi není Marky, jen takové maličkosti, trošku reflux, nadýmání, na stolici chodím jednou týdně…wáááu! maličkosti?? Jenže u těch našich maličkostí to všechno začíná. A pokud mi tohle nedojde, stav se zhorší. Někdo to pochopí ihned a někdo další se k nám dostane v těžším stavu. Ale i to je cesta, i s tím se dá něco dělat. Vždycky se dá něco udělat.

A co jsem dělala já abych se zbavila maličkostí? Praktikovala jsem to podobně jako každý kdo se o sebe nezajímá, kdo odevzdává zodpovědnost druhým, třeba lékařům. Zašla jsem si pro mastičku, nějakej ten prášeček, na chvilku to zabralo, ale pak se to objevilo zase, tak jsem si zase něco vzala a ulevilo se, a pak zase dokolečka, říká se tomu chronické onemocnění, a co se vleče neuteče! 

Začala jsem tušit, že chodit pro mastičky je začarovaný kruh, že mast nikdy nezakryje to, jak špatně se sebou zacházím a neumím si projevit dostatek lásky, i když to tak nevypadalo. Chtěla jsem být krásná a štíhlá, jenže to znamená být zdravá především uvnitř a to jak se cítím se projeví venku. Mimochodem, říkal vám už Radek o účinku SCD na získání ideální váhy?? Boubelatí zhubnou, vychrtlí přiberou… 😉 scd umožňuje tělu najít svou ideální, přirozenou váhu….

SCDéčko a rozhodnutí pustit se do něj společně s Radkem mě samotné přineslo víc, než jsem si na jeho začátku myslela. Jednak se Radek začal postupně uzdravovat a společně s jeho neduhy odcházely i ty moje, a druhak to šlo velmi rychle zejména proto, že naše rozhodnutí bylo natolik silné, že jsme neměli potřebu SCD jakkoli porušovat nebo dělat výjimky. SCD nás bavilo a moc nám chutnalo a sebou přineslo benefity, o kterých jsme neměli ani tušení.

Začít se starat o své tělo znamená začít to sobě přemýšlet, začít na sebe víc myslet, začít se mít opravdu rád, to není jenom o jídle, je to komplexní. Člověk se celkově začne na svět dívat jinýma očima, začnete víc číst, informace si vyhledává a ověřuje, začne lidi a situace kolem sebe přijímat tak jak jsou. Nenechá se vláčet tím co je venku, zůstává u sebe, ve svém klidu a vědomí, protože ví, že je všechno v pořádku. SCD je jako miminko, které k vám přijde. Těšíte se z něj, učíte se spolu nové věci, nové kroky a těšíte se z každého dalšího dne, který vás čeká.

My dospělí si můžeme vybrat co sníme, ovšem naše malé děti tuto svobodnou volbu nemají, bohužel, jejich výživa je závislá na nás, na dospělých, na rodině. Určitě chceme pro naše děti to nejlepší, ale jak se v tom všem zorientovat? Jak se vyznat v tom co je dobré a co už je lež?
Je to už X let, kdy jsem na internetu narazila na článek, který mě zvedl ze židle. Nemohla jsem uvěřit, že je možné tvrdit rodičům, že pro zdravý vývoj děťátka je lepší skleněná lahvička z továrny, než výživa připravená podomácku z kvalitních surovin a bez chemie. Uvědomila jsem si, že dnes už může každý napsat cokoliv a kamkoliv! Bez ohledu na to, jestli je to pravda nebo ne! Hlavně když to dobře sype! Díky tomu článku jsme začali být opravdu zvědaví, co v takové lahvičce dětské výživy je. Zjistili jsme, že až na výjimky, je téměř v každém takovém výrobku nějaký druh škrobu, většinou rýžový, v nejlepších případech kukuřičný. A kam si asi tak myslíte, že chodí velké firmy pro kukuřičný škrob?? Mimochodem napsala jsem o tom příspěvek, který najdete na našich stránkách.

A teď si tedy představte situaci. Maminka přestane kojit své miminko, které doteď vyživovala mateřským mlékem, tím úplně nejvíc nejlepším na celém světě, a nasadí tyto výživy z fabriky v domnění, že dělá pro své děťátko to nejlepší, byla na to přece reklama v televizi! Já vím, že každá maminka ráda ušetří čas ke svému odpočinku, to je v pořádku a pochopitelné, ale za jakou cenu? Pokud jsou kupované výživy myšleny jako pomoc mamince, tak do těla tak malého děťátka se už od samotného začátku života dostanou škroby, a nejen ty, protože ta přesnídávka se musí nějak zakonzervovat, a tím celý kolotoč začíná…

Není žádným tajemstvím, že výskyt alergií, tzv. autoimunitních onemocnění a snížená odolnost generaci od generace neustále stoupá a začíná se to projevovat už od kojeneckého věku.
Dalším tématem je LMD neboli lehká mozková dysfunkce, dále hyperaktivita, epilepsie a jak uvádí Ellaine Gottschall, autorka knihy Breaking The Vicious Cycle, proudy toxinů velmi negativně ovlivňují i stav dětí postižených autismem.

Pokud chci vědět co mé dítě jí, je skutečně třeba si dát pozor a bedlivě číst etikety, protože škroby jsou dnes oblíbeným plnidlem téměř ve všech procesovaných potravinách.
Víte například, že ty nejsmetanovější zmrzliny mohou být vyrobeny pouze ze škrobu? Ano, skutečně neobsahují ani žádné mléko, natož pak smetanu. A hned mě napadá další perla - kuřecí či krůtí šunka pro děti. Rychlosůl, cukr, dextróza, pomleté kuřecí pařátky a… karagenan - E407… Ne, kecám, tahle šunka podle popisu obsahuje 80% - 85 % masa. Chcete tomu věřit? Můžete, ale budete překvapeni, když vám povím jednu maličkost. Část výrobců sice na obalech šunek takový údaj uvádí, je to ale marketingový trik, neboť rozhodující je povinně uváděný údaj týkající se obsahu čisté svalové bílkoviny, ten najdete na etiketě z druhé strany, psaný maličkým písmem. Jdeme dál.

Bezlepková dieta. Mimochodem je to fenomén, kterým byl v podstatě odstaven právě doktor Haas, „vynálezce” SCD. Když jeho práce začínala nabírat na popularitě, byla zcela záměrně vybrána skupina studentů, kteří jakože učinili ohromný objev, že za všechno může lepek. Tento objev byl uměle zpopularizován a doktor Haas málem pozapomenut. Pravda je taková, že lepek se sice podílí na zkáze, ale jsou to opět disacharidy a polysacharidy, neboli dvojité a komplexní cukry, které mohou za naše potíže. Proto bezlepková dieta neuzdravuje, pouze pomáhá na čas udržet jakýsi přijatelný stav.

Dobře, dejme tomu, že jste se rozhodli pro SCD, své ratolesti vyvařujete to nejlepší, a pak přijde školka nebo škola. Co teď? Jako bývalá učitelka mohu potvrdit, že v každé dobré MŠ vám vyjdou vstříc, pokud si řeknete. Pokud ne, chce to jinou školku. Sama jsem měla za léta své praxe mnoho případů, kdy jsme takové situace normálně zvládali. Takže žádný strach, nebojte si říct, stůjte si za svým rozhodnutím a za svým dítětem. Jo, a zdravím všechny svoje žáčky, kterým bude touto dobou kolem 30 let!!! Doufám, že jsou všichni zdrávi 🙂
Ve škole můžete být vybaveni a mít leccos s sebou. Mezi SCD recepty je mnoho takových, které se dají nadělat dopředu a vzít do tašky, do krabičky i na delší dobu zamrazit. Pamatujte, jde vždy o rozhodnutí a je-li pevné, způsob řešení se pro nás vždycky najde 🙂

Co z toho všeho plyne? Je třeba vrátit se zpět k vaření se správnou volbou surovin. Buďte bez obav, vaření s SCD je velmi podobné tomu klasickému, a navíc jednodušší. V dnešní době je to jistá možnost, jak si zdraví udržovat.

Na závěr bych připomněla něco, co je podle mne důležité. Převzít za sebe zodpovědnost je podle mne jediná cesta, pro kterou se rozhodlo srdce. Je to volba člověka, který se rozhodl mít se doopravdy rád 🙂
A Teď předám slovo opět Radkovi, bude řeč o ekonomice na SCD…____________________________________________________________________________________


Děkuji Marky a já vám teď řeknu, kolik to SCD vlastně stojí a na co se připravit. No, připravte se zase na překvapení 🙂 Jsme zvyklí, že zdraví něco stojí. Už jsme to zažili a různě zkoušeli asi všichni. I když má dnes člověk už docela slušnou rezistenci na všelijaké reklamy slibující zázraky, občas se objeví nějaká chytřejší a my si řekneme…. Co kdyby to fungovalo? A vyzkoušíme to. Většinou nás to stojí dost peněz… Někdy opravdu moc peněz… Záleží na vynalézavosti reklamy a zdánlivé důvěryhodnosti preparátu. Výsledky jsou pak také na různé úrovni. Někdy je znát jisté zlepšení našich obtíží po určitou dobu a někdy je to úplně k ničemu. Jistě to sami znáte. A můžete mi věřit, že s tím co mám za sebou, jsem se skutečně párkrát nechal dost nachytat 🙂
Jenže… Při uzdravování nejde vůbec o to, co si dát, s čím začít, ale především s čím na dobro přestat… Ale k tomu se ještě vrátím.
Dostáváme velmi často dotazy, jak že to je vlastně s těmi super-potravinami a moderními doplňky stravy a proč by měly být pro SCD uzdravování nevhodné?
Je to velmi jednoduché. U SCD se řídíme principem fungování. Pamatujete? Jednoduché sacharidy ano, dvojité a složené NEE. Takže když vezmete do ruky kterýkoli preparát, podívejte se na jeho složení a máte jasno. Jestliže nějaká plodina, například jednu dobu velmi populární Maka, slibuje zázračné věci, protože indiáni v Peru, kteří ji pěstují ve výškách okolo 4 tisíc metrů, díky ní velice prospívají, nemusíme zdaleka tolik prospívat i my. Jak je to možné? Maka má v sobě skutečně mnoho dobrého. Roste ve velmi těžkých podmínkách, ve vysoké nadmořské výšce a získává díky tomu skutečně mimořádné množství minerálů a dalších látek, které by mohly tělu prospět. Jenže obsahuje také obrovské množství škrobu, tedy složených sacharidů… A to je ten háček. Zapomíná se, že peruánští indiáni žijí po staletí s makou ve stejných podmínkách a jsou na tom se schopností trávit škroby úplně jinak, než zbytek populace. Dnes je už na základě různých výzkumů prokázáno, že velmi těžce pracující jedinci a vrcholoví sportovci mají vyšší schopnost trávit škroby. Ale pokud nejste peruánský indián, žijící a těžce pracující vysoko v horách nebo alespoň Lance Armstrong, maka pro vás bude z pohledu SCD stejně užitečná jako brambora. A vy už víte, že zdraví je buď a nebo… Takže vždy když najdete nějakou momentálně propagovanou a zaručeně úžasnou plodinu v seznamu „co ANO co NE” uvedenou jako nevhodnou, je to právě z těchto důvodů. Sice obsahuje něco zajímavého, ale hlavně nakrmí přemnožené bakterie a jsme zase tam, kde jsme nechtěli být. Bohužel docela podobná situace je s vegetariánstvím, veganstvím či s příznivci živé tedy nevařené stravy. Opět platí pravidlo sacharidů.
Setkali jsme se už mnohokrát s lidmi, kteří se nemohli uzdravit ze svých potíží i když byli například vegetariány. Teprve až po zabudování principů SCD se dostavil skutečný výsledek. Je třeba rozlišit, co je móda nebo ideologie a co má naopak prozkoumaný a odzkoušený základ. Mě osobně, i když jsem otevřen novým věcem, musí věci dávat smysl. SCD to pro mě splňuje a na výsledcích je to vidět.
Možná, že se vám zdá, že jsem trošku ulítl od tématu ekonomiky SCD, ale chtěl jsem jen zmínit někdy skutečně zbytečné investice do věcí, které nemohou fungovat a dát vám tak návod, jak se v tom vyznat. Vrátím se tedy k věci.
V první řadě vám chci oznámit příjemnou skutečnost 🙂 SCD vám nezruinuje peněženku 🙂
Proč tomu tak je? Důležitá věta… Dojde totiž pouze ke změně vašeho nákupního seznamu. Když už teď víme, co nám dělá špatně, tak to nebudeme kupovat a místo toho začneme kupovat něco jiného. Takže jak jsem říkal, se spoustou věcí nadobro skončíme a s jinými začneme. Kdybyste viděli, co všechno letělo z naší spíže na začátku našeho SCD uzdravování 🙂 A to je ono 🙂 Člověk totiž přestane nakupovat spoustu nesmyslů. Věřte mi, ze začátku se nebudete stačit divit, co všechno je na vyhození. Takže ve výsledku to vypadá, že za nákup dáte téměř stejnou částku, jako jste byli zvyklí, jen obsah vašeho vozíku bude vypadat podstatně jinak 🙂
Vzpomínám si, že jsme jednou u pokladny v jednom velkém supermarketu získali nové příznivce SCD právě naším obsahem koše a zjistili jsme, co to znamená dělat reklamu sami sobě 🙂 Zaplnili jsme pokladní pás zeleninou, ovocem, suchými plody a nechyběla ani láhev dobrého vína. Paní pokladní se na to podívala a řekla: No to když sníte, to budete ale zdraví… Usmál jsem se a řekl: Ale my už jsme 🙂 Podívala se na mě přes brýle, pak na Marky a po chvilce mlčení se začala ptát: A co vy vlastně vaříte a jak to děláte? Nechtěli jsme zdržovat, a tak jsme jí dali odkaz na naše stránky. Začala si zapisovat, což jí trvalo dost dlouho a já už se díval s obavou po frontě, která se za námi začala tvořit. Jenže jsem uviděl několik lidí, jak nakukují a snaží se zachytit o čem je řeč. Nakonec jsme ve frontě rozdali ještě několik kontaktů a dostali pochvalu, jak dobře vypadáme a jak je to na nás vidět 🙂 Odcházeli jsme, smáli se nad tou super sebe-reklamou, která se nám povedla.
Změna nákupního seznamu má další pozitivní vliv díky objevování nových potravin a možností jejich úpravy. Bez SCD bychom se dál nacpávali klasikou a nepoznali bychom spoustu delikátních dobrot, jako je opečená dýně, guacamole, gazpacho, nebo třeba udělat si pečivo, ať už sladké nebo slané z pekanových ořechů, kešu nebo mandlí, případně kokosové nebo banánové mouky ze žlutých zralých banánů. Ostatně podívejte se na recepty Marky na našich stránkách. Uvidíte sami a můžete rovnou ochutnat.
No a nesmíme zapomenout na největší úsporu ve vašem rozpočtu. Na hromadu výdajů za lékaře, léky a pracovní neschopnosti, které díky SCD postupně s vaším uzdravováním zmizí. U mě samotného to bylo hodně peněz. A vlastně ani nevím přesně kolik, protože neumím třeba odhadnout přínos toho, že jsem za posledních několik let neměl málem ani rýmu. Bude to asi solidní balík 🙂
Navíc, jak se v SCD trošku rozkoukáte, najdete si své zdroje třeba na ořechy, na med a objevíte další finty, jak neplatit zbytečně, jíst jako nikdy před tím a ještě se díky tomu uzdravovat a čistit.
A abyste dlouho nehledali, opět můžete kouknut na naše stránky - odkaz je hned tady pod videem - a zjistit, kde třeba nakupujeme my. Ještě mám jeden tip, jak dost ušetřit při nakupování, ale ten si nechám do 4. videa, abych vás trošku napnul 🙂
To dnešní video se blíží ke konci a já doufám, že jsem vás zbavil obav z finanční náročnosti SCD uzdravování. Vím, že úplně v klidu budete teprve až si to sami vyzkoušíte 🙂
Toto bylo naše druhé video o SCD. Kdo jste ještě neviděli první, hned se podívejte, ať víte o čem je tady řeč. Ať víte, že se můžete uzdravit téměř z čehokoli. Ať víte, že to jde, a že to můžete dokázat vy sami a navíc jen tím, že si budete hooodně užívat delikatesy SCD.
Ve třetím videu se podíváme na to, pro koho to je a pro koho není a odpovíme na vaše nejčastější otázky ohledně uzdravování. A čekají vás samozřejmě další recepty 🙂
Já vám děkuji za pozornost a zvu vás na zítřejší, už 3. video.
Mlsejte a buďte zdrávi

PROHLÁŠENÍ

Obsah webových stránek uzdravtesejidlem.cz, i všech jejích subdomén, stejně jako na těchto stránkách prezentované články, videa, fotografie a jiné nosiče informací, slouží výhradně pro informační účely. Použití těchto informací návštěvníkem nebo další osobou závisí zcela na svobodném rozhodnutí návštěvníka, či další osoby. Tyto stránky a informace na nich zveřejněné nenahrazují lékařskou péči, diagnostiku, ani dietní doporučení vašeho lékaře.

© 2013 - 2023 UzdravteSeJidlem.cz

2. video bude zítra 😉

Close

3. video bude pozítří 😉

Close